DOLI Klub, Pardubice, 11. 5.

Michal Braxatoris

DOLI Klub, Pardubice, 11. 5.

Po dlouhé, opravdu dlouhé době chci napsat krátký pojednání o koncertu tak, jak jsem ho viděl já „zezadu“ a z pódia.

Úvod rychlý .  Přijeli jsme, vynosili jsme, vybalili jsme, seznámil jsem se se zvukařem, pořadatelem a majitelem. Dali si pivo. (Píšu za sebe a manažera. Ještě to s tím rozdvojením není tak v kýblu).
Doposud nic mimořádného.
Těsně před začátkem za mnou přišel človíček, kterého jsem neznal a ptá se jestli jsem nehrál s nějakou blondýnou před xy lety na Portě v Brně písničku, ze které mi přeříkal kus textu. Prý se mu honí hlavou a od té doby ji neslyšel…. Na Portě v Brně jsem hrál. S Martinou. Ani nevím kterej rok devadesát to byl. Tenkrát mě vítal Bočan slovy „Ta Porta je ale v prdeli, když tu hrajete i vy dva“. Text, kterej mi ten chlápek citoval byl z Rulety…. Víc jak 20 let si ho pamatoval !!!!??? První šok
Přišel čas začátku a byl jsem uveden
Nešly mi krabičky, takže štronzo na začátek a rychlý předělání zvuku. Mno a pak jsem tedy začal hrát první dvojpísničku Balerína od Kolína/Bourec Morušový a lidi, lidi seděli, nejedli, nepili, neřvali a poslouchali. Poslouchali a přibývali. Už v polovině „Bource“ jsem přestal myslet na texty, kila a tak, protože to nebylo potřeba. Ty lidi byli prostě zlatý a šla z nich taková pára, jakou jsem nezažil dlouho, předlouho. A hodně jich bylo. Písničky, které jsem je učil, zpívali se mnou. A tak jsem hrál a říkal, co mi slina na jazyk přinesla, jako obvykle a ani na Ruletu nezapomněl. A přišla poslední… . A hele, ona nebyla poslední. Pak další poslední. Prostě se to líbilo.

Kapela, kterou jsem byl zván, hrála taktéž moc zajímavou muzičku. Takej folkfolklór. S prapodivně lidovejma nástrojema, jako ságo, tarbuka, marimba. Trdlo se to jmenovalo a hezký to bylo.
V té době jsem se dal do řeči s barmanem – a hele on to majitel. Slovo dalo slovo a najednou se vyvalilo, že si nás právě tenhle pán objednal v roce 1989 na Majáles, kam mne vezla moje tehdejší právoplatná manželka z našeho bytu v Brně, vypůjčenou, žlutou Škodou 100. Celou cestu se zataženou brzdou. Prostě Svět je malej

Takže jinými slovy se do těch Pardubek těším, Prý 23. 11. Tak snad …

 

 FOTKY      klik hír

Have your say

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.